Ostatní

pondělí, 17 červen 2013 15:45

Tipy a triky pro získání zpětných odkazů

Po delší době se mi do ruky dostala zajímavá publikace Michala Kubíčka, který se věnujě optimalizaci stránek pro vyhledávače od roku 2003, kdy přišel po několika letech spolupráce o důležitého klienta. Zakázku získala konkurenční firma, která dokázala klienta přesvědčit, že vytvoří „lepší stránky, které se budou ve vyhledávačích objevovat na prvních místech".

pátek, 03 květen 2013 10:27

Svatební fotograf Pardubice

svatební fotografNajít dnes spolehlivého fotografa pro vlastní svatbu není jen tak. Z vlastní zkušenosti musím říct, že i když se s někým domluvíte, může Vás "vypéct", jako se to stala mě.  Měsíc před svatbou mi fotografka sdělila, že z vážných rodinných důvodů nemůže naši svatbu fotografovat. Jaké bylo nemilé překvapení, když se mi doneslo, že fotografka dostala nabídku ve stejném termínu fotit svatbu jedné celebrity z řad modelek.

Německá značka Asa Selection je známá svou ucelenou řadu bytových doplňků z keramiky. Za zmínku stojí především široký výběr kameninových a keramických váz či keramických květináčů všech rozměrů. Keramické doplňky ASA Selection však nejsou pouze vázy a květináče, mezi hlavní sortiment patří také jídelní servisy a soupravy, kde si může zákazník vybrat z nejrůznějších tvarů a velikostí od talířů, misek, hrníčků až po šálky na čaj či kávu.

úterý, 26 březen 2013 12:39

Nová půjčovna dodávek v Pardubicích

wicklow-banner

Rezervace na tel. 608 139 757

Pokud jste z Pardubic nebo z okolí a potřebujete si půjčit dodávku, pak navštivte stránky autopůjčovny Wicklow. Tato nová společnost nabízí mimo jiné své služby v oblasti autodopravy a půjčování osobních vozidel. K dispozici mají ve svém vozovém parku k dlouhodobému pronájmu či krátkodobému vypůjčení 2 dodávky a 2 osobní vozidla. 

Ideálním cílem každých webových stránek je poskytnout návštěvníkovi informace, které hledá. To vše pokud možno v přehledné podobě tak, aby se i příště na stránky vrátil a neodcházel zhrozen. Ideálním doplňkem každé stránky a každého textu jsou ilustrační obrázky či fotografie. Bohužel od té doby, co moderní vyhledávače indexují obrázky a umožnují jejich vyhledávání, dochází velmi často k tomu, že se obrázky kradou. Vidím někde pěkný obrázek, který by se mi mohl hodit do mých stránek. Stačí dvakrát kliknout myší a obrázek je uložen v počítači - z klidu anonymního domova a zadarmo.

čtvrtek, 28 únor 2013 09:12

Rozjeďte svůj web

Co pomáhá velkým webům být úspěšnější? Řeč je o webových akcelerátorech, díky kterým se weby při opakovaném prohlížení načtou rychleji. Z těch asi nejpoužívanějších jsou technologie Memcache a Varnish. U většiny firem, které nabízejí webhosting, je naleznete již od začátku letošního roku. Užití akcelerátorů má pozitivní dopad na web jako takový, ale i na stabilitu hostingu. Požadavky, které jsou vybaveny na straně klienta jsou vyřízeny rychleji než požadavky, které jsou vybavovány na vzdáleném serveru. Webová stránka, která je cachovaná, bývá odolnější vůči případným problémům s výkonem webového i databázového serveru.

Kdo míří do New Yorku ať už pracovně či dovolenkově, měl by si udělat čas na nákup oblečení. V USA panují trochu jiné cenové relace. To, co u nás stojí ve značkovém obchodu pěkný balík, koupíte v New Yorku za směšnou částku. Ovšem záleží, kam se za nákupy vydáte. Spousta lidí básní o nakupování v Century 21 nebo obchodním domě Macy´s. My se realizovali v outletu New Jersey Garden 

V létě se mi doslova zbláznil můj hrudní pás sporttesteru Polar. Na tréninkové vyjíždce mi nejrpve ukazoval tepy okolo 110, poté zase pro změnu okolo 150. jelikož už nějaký pátek jezdím na kole a znám své obvyklé tepové rozmetí, věděl jsem, že ukazované hodnoty jsou nesmysl. Nejprve jsem si myslel, že to bude vybitou baterkou, ale ani po její výměně se hodnoty při dalším tréninku do normálu nevrátily. Laboroval jsem s pozici sporttesteru na hrudníku, ale jediný výsledek byla ztráta signálu a neměření mé tepovky. 

sobota, 09 únor 2013 20:00

Převod XML do CSV souboru

Nedávno jsem řešil potřebu převést jeden XML soubor s datovým feedem do CSV souboru, abych mohl položky natáhnout do eshopu Virtuemart. Program pro import podkladů do eshopu samozřejmě umí jak import XML dat, tak i CSV soubory. K CSV variantě se uchyluju v případě potřeby specificky upravit určitý obsah v originálním XML podkladu, a to především názvy kategorií, výrobků a podobně. 

Strana 1 z 2