SEO neboli optimalizace pro vyhledávače je způsob, jak dosáhnout předních pozic ve vyhledávačích na vybraná klíčová slova a tím získat pro své stránky co největší počet návštěvníků. Přední pozice ve vyhledávačích automaticky neznamenají hromadné zástupy lidí, kteří by na vaše stránky zavítali. Důležité je si určit, která klíčová slova jsou pro vás důležitá, ale zároveň lidmi na internetu nejvíce vyhledávaná.

SEO problematikou se zabýváme od samého počátku našeho webdesign studia, náš web si na vybraná klíčová slova stojí velmi dobře, stačí se podívat do našich seo referencí. Weby z naší dílny okupují přední místa ve vyhledávačích. Naše znalosti a zkušenosti jsou výsledkem dlouhého procesu zkoušení a testování nejrůznějších technik. Máme za sebou také školení u předního českého internetového guru Marka Prokopa, který patří k předním odborníkům na problematiku SEO.

Naše hlavní Joomla SEO reference: 


Eshop Protektory Vraník.cz

 

Eshop specializovaný na prodej protektorovaných pneumatik značky Vraník a hliníkových kol RSW a Racing Line. Eshop okupuje přední přičky na klíčová slova vraník, pneu vraník, protektory vraník a další. Dky tomu se v zimní sezoně (3 měsíce) eshop těší z obratu blížícímu se jednomu milionu korun.


Penzion Jangelec Vysoké Mýto

Stránky malebného Penzionu Jangelec jsme optimalizovali na slovní spojení ubytování Vysoké Mýto, penzion, restaurace Vysoké Mýto, svatby Vysoké Mýto a další. Po dvou letech provozu si penzion již našel svou stálou klientelu a především o svatby je zde i díky nám neskutečný zájem.

Kompletní přehled seo referencí 

Postup SEO optimalizace

Vašich stránek se dá shrnout do tří následujících kroků:

  1. Výběr a analýza vhodných klíčových slov
  2. Úprava či rozšíření obsahu Vašeho webu
  3. Budování zpětných odkazů z ostatních stránek pro zvýšení Vaší pozice ve vyhledávačích
  4. Výroba microsites, což jsou rozsahem malé tématicky podpůrné stránky na úzce volená klíčová slova

Linkbuilding - aneb budujeme zpětné odkazy

Zpětné odkazy jsou hlavní způsob, jak se Váš web může dostat na přední místa ve vyhledávačích. Ty pak podle množství a kvality zpětných odkazů hodnotí konkrétní stránku a podle toho ji řadí ve svých výsledcích vyhledávání.

Existuje několik osvědčených způsobů, jak pro Vaši stránku získat kvalitní zpětné odkazy a dostat ji na první pozice ve vyhledávačích. Ne každý způsob je však vhodný pro konkrétní web. Součástí každé optimalizace musí být analýza klientových internetových stránek a také zmapování webových prezentací konkurence. V rámci SEO se zaměřujeme na tyto tři oblasti:

Registrace do katalogůPR články

Mnozí odborníci na SEO registraci do katalogů odmítají jako málo účinnou.
Dle našeho názoru není registrace do katalogů nikdy na škodu.

Odkazy v katalozích nemají nikdy takovou tématickou váhu jako dobře vyměněný odkaz, ale jsou dobrým prostředkem pro získání prvních odkazů při budování nového webu.

Neděláme zběsilou registraci do stovek katalogů jako konkurence, ale používáme ověřený seznam cca 30 všeobecných katalogů a katalogů E-Shopů.

Existuje celá řada serverů, které umožňují zdarma vložit PR článek propagující Váš obchod , produkt nebo firmu. My dáváme přednost placeným umístěním.

V PR článku může být vloženo až několik různých odkazů vedoucích na Vaše stránky. Je to ideální možnost, jak získat více tématicky vhodných zpětných odkazů bez zdlouhavého procesu oslovování příbuzných webů

Z pohledu hodnocení kvality ze strany vyhledávačů, se jedná o velmi cenné odkazy, které pomohou dostat Váš web o několik pozic výše bez výrazné časové a finanční investice.

Výměna odkazůLinkbaiting

Výměna odkazů s ostatními weby je poslední a nejdůležitější součástí linkbuildingu a má podstatným vliv na to, jestli váš web obsadí přední pozice ve vyhledávačích.
Zaměřujeme se především na výměnu odkazů mezi tématicky podobnými weby, neboť takovéto odkazy mají daleko větší váhu než odkaz z webu s jiným zaměřením.

Získání kvalitního zpětného odkazu je ze zde uvedených technik ta časově nejnáročnější, mnohdy s nejistým výsledkem.

Zajímavá strategie jak získat přirozené odkazy z ostatních webů. Stačí mít dobrý nápad na článek, nebo vytvořit nějakou utilitu, která by se mohla hodit ostatním uživatelům. Do této oblasti patří vytvoření vlastního blogu, nějakého návodu či fotogalerie nebo grafické šablony, kterou si můžou uživatelé zdarma stáhnout.

Cílem tohoto snažení je, aby na Vás ostatní samovolně odkázali ze svých stránek.