Joomla ve verzi 1.5 má svá nejlepší léta za sebou a již není komunitou oficiálně podporována. Případné chyby, bugy či bezpečnostní díry už nebudou opravovány. Většina vývojářů už dávno přešla na vývoj rozšíření pro nové verze Joomla 2.5 a 3.0, takže argument, že pro nové verze redakčního systému Joomla nejsou potřebná rozšíření, je lichý. Naopak, rozšíření a doplňky každou chvíli přibývají v oficiálním seznamu rozšíření na stránkách Joomla.org.

Naše studio poskytuje v oblasti Joomla webdesignu komplexní služby, ve kterých nechybí ani služba migrace Joomla stránek z verze 1.5 na verzi 2.5 nebo přímo na verzi 3.0. 

Proč aktualizovat z Joomla 1.5 na 2.5?

Aktualizací se vyhnete případným bezpečnostním rizikům, která sebou neudržovaná verze Joomla 1.5 nese. Nejde však ani tak o samotné jádro redakčního systému Joomla, které je samo o sobě dostatečně zabezpečené, jako spíše o jeho rozšíření, která nemusí být aktuální. Přes ně se dá do systému nabourat a stránky poškodit, schodit nebo zneužít. Neplechu může udělat neudržovaný JCE editor nebo zastaralá fotogalerie. 

Během více jak 5 let, kdy s redakčním systémem Joomla pracujeme jsme mnohokrát řešili napadení stránek hackery. Obraceli se na nás nešťastní Joomla uživatelé, kteří od nás chtěli pomoci vrátit napadené stránky zpět do fungujícího stavu. Je potřeba upozornit, že se nejednalo o naše klienty. Těm, kteří si od nás nechávají stránky spravovat, nic podobného nehrozí.

 

Upgrade z Joomla 1.5 na 2.5 od profesionála

Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám ušetříme čas a ve finále i peníze. Samotný upgrade Joomly není pro středně zkušeného uživatele redakčního systému Joomla problém. Otázkou však je, jak byste si poradili s migrací šablony, rozšíření a dalších věcí, které jsou nedílnou součástí tohoto redakčního systému. Nakonec byste nad vcelku jednoduchou migrací mohli strávit více času, než jste plánovali. Ve výsledku by najmutí našeho studia mohlo vyjít levněji, jelikož ztracený čas byste mohli využít na dotažení jiné činnosti. 

Co obsahuje update Joomla stránek?

Součástí převodu stránek na novou verzi Joomla 2.5 je:

  • převod veškerého obsahu (články, položky menu, obrázky)
  • úprava šablony pro novou verzi redakčního systému Joomla
  • aktualizace modulů a pluginů
  • migrace vybraných rozšíření, která jsou na stránkách používána 

 

Jaké stránky jsme zmigrovali?

Migrace Joomly z 1.5 na 2.5 pomocí rozšíření

Samozřejmě že i my využíváme speciální rozšíření, které starou Joomlu převedou na nejnovější verzi. Jedna verze tohoto programu je zdarma, to je supr že? Avšak je poruchová, nejde s ní přemigrovat každý web a upřímně nám z ní vstávají vlasy hrůzou při představě, že bychom ji měli používat i nadále. O chybě method undefined se našemu programátorovi občas zdá. 

Proto jsme vsadili na jistotu a používáme prověřené komerční rozšíření, které funguje bezchybně, rychle a práce nás s ním baví. 

Pokud stále váháte, jestli si stránky přemigrujete sami, nebo využijete služby našeho studia, pošlete nám poptávku. My Vám na ni odpovíme i s cenovou nabídkou. Každý web je jiný, má jiná rozšíření a jinou šablonu. Proto se nedá říct paušální částka, avšak web se dá přemigrovat již od 4 000 Kč.