Joomla ve verzi 1.5 a s ním i eshopové rozšíření Virtuemart 1.0 má svá nejlepší léta za sebou. Případné chyby, bugy či bezpečnostní díry už nejsou opravovány. Většina vývojářů už dávno přešla na vývoj rozšíření pro nové verze Joomla 2.5 a 3.0. Díky tomu každou chvílí přibývají rozšíření a doplňky v oficiálním seznamu rozšíření na stránkách Joomla.org. To platí i o verzi eshopu Virtuemart, jehož nejnovější verze se zastavila na čísle 2.0.20. 

Naše studio poskytuje v oblasti Joomla webdesignu komplexní služby, ve kterých nechybí ani služba migrace Joomla stránek z verze 1.5 na verzi 2.5 nebo přímo na verzi 3.0, stejně jako upgrade eshopu Virtuemart z verze 1.0 na verzi 2.0.

 

Vyplatí se migrace z Virtuemartu 1.1?

Nová verze eshopu přináší mnohá vylepšení a nové funkce, kvůli kterým se migrace vyplatí. Přestože je starší verze eshopu Virtuemart plně funkční, má svá omezení, mezi která patří především nevhodně řešené dotazy do databáze. Větší množství dotazů vytěžuje server a způsobuje pomalejší načítání stránek. Toto je charakteristické především pro eshopy s více jak 1 000 položkami, které jsou zároveň zařazeny do více kategorií. Na tomto příkladě je pomalost stránek nejvíce poznat a proto je potřeba zvolit si kvalitní hosting.

Upgrade Virtuemartu není automatický

Samotná migrace eshopu na novější verzi není bez problémů. Virtuemart sice obsahuje migrační nástroj, ale ten nepřenese veškerá data. Například doplňkové obrázky k výrobkům, varianty produktů, zvolenou měnu, slevy, to vše je potřeba domigrovat ručně, nebo si to nechat od specialisty jako je naše studio dodělat.

Co aktualizace Virtuemartu obsahuje?

  • převod veškerého obsahu eshopu - zákazníci, objednávky, zboží, kategorie, obrázky, ceny, slevy, varianty zboží
  • převod Joomla šablony 
  • převod grafické šablony eshopu, nebo dodání nové podoby (nová verze eshopu má úplně jiné formátování zobrazení eshopu než předchozí)
  • aktualizace modulů - košík, přihlášení, nejprodávanější produkty a podobně.

 

Pokud přemýšlíte, že byste svůj chtěli převést na novější verzi Virtuemartu, neváhejte nás kontaktovat pro bezplatnou kalkulaci.