Eshop Virtuemart ve svém základu XML import neumí, což je škoda. Avšak díky našemu rozšíření Vám XML import rádi zrealizujeme na míru pro Vás eshop. Ve VirtueMartu můžete přidávat zboží ručně, nicméně to je neefektivní. Představte si, že byste měli v eshopu  ručně vytvořit 500 položek, to už zabere nějaký čas. Hrubý odhad 1 položka = 5 minut, což nám dává nějakých 42 hodin čistého času. A to předpokládám, že byste měli připravené obrázky zboží.

Pokud si chcete ušetřit čas a peníze a máte možnost získat od dodavatele XML feed, tak je pro Vás jednoznačná volba napojení a import z velkoskladu. Na  základě XML feedu nebo CSV souboru do Vašeho obchodu naimportujeme zboží, ale tím to nekončí. Poté zboží a veškerá data díky napojení můžete pohodlně udržovat. Budete mít aktualizované ceny, množství kusů u položek skladem, popisy, atd). 

Máte XML nebo CSV podklad, který Vám poskytl velkoobchod, ale nevíte, co s ním? Nezoufejte, díky našim dlouholetým zkušenostem s eshopem Virtuemart Vám Váš eshop přes XML nebo CSV s velkoobchodem propojíme.

Napojení  XML  feedu do Virtuemartu

Možnosti importu do Virtuemartu pokrývají vše potřebné. Z XML feedu do eshopu naimportujeme produkty, kategorie, obrázky, popisky zboží a další položky. Zde záleží pouze na tom, jaké informace získaný XML feed obsahuje. 

Výhodou našeho řešení je, že import může probíhat oběma směry. Můžete do eshopu importovat z velkoskladu, ale zároveň si zboží pro své potřeby exportovat například do CSV formátu. Tato metoda je velmi pohodlná a sami ji používáme, když potřebujeme centrálně upravit více položek zboží. Například přecenit vybranou kategorii. Pak není nic jednoduššího, než si zboží pro danou kategorii či výrobce vyexportovat, v excelu upravit a poté zpátky naimportovat. Dělat to ručně v eshopu by zabralo neskutečné množství času, který můžete věnovat třeba získání nových zákazníků.

Běžný XML import od dodavatele:

XML import zboží z velkoobchodu

 • Název zboží a EAN kód
 • Stručný popisek
 • Podrobný popis
 • Cena s a bez DPH, případně pro neplátce DPH se nastaví import koncové ceny
 • Obrázky zboží, náhledy se generují při importu
 • Atributy a varianty zboží
 • Dostupnost a skladovost
 • Parametry
 • Název výrobce
 • Rozměry a váha
 • Kategorie
 

XML import kategorií

 • název kategorie
 • popis kategorie
 • obrázek kategorie
 • šablona kategorie
 • layout kategorie
Import těchto položek není problém ani z CSV podkladu, který se však hodí spíše pro jednorázové natažení zboží do eshopu. Na opakové importu je lepší XML feed.
Není problém vytvořit importovací šablonu pro první import z VO a druhou šablonu, která bude jakýkoliv den v týdnu nejlépe v nočních hodinách přes CRON / plánovač služeb pouze importovat / kontrolovat dostupnost a skladovost, případně cenu zboží. 
Pro kontrolu nových položek ve velkoobchodě postačí hlavní importovací šablonu spouštět jednou týdně. Výběhové a vyprodané položky pak budou na eshopu automaticky vypnuty a staženy z prodeje. Zde záleží jen na požadovaném nastavení importu. 
 
 

XML  nebo CSV export z eshopu

Úplně stejně lze postupovat při exportu z eshopu. Opět záleží na definici exportovací šablony. tento systém používáme pro XML export zboží na seznam a heureku, kdy je potřeba do feedu zahrnout i nestadnardní položky, které obvyklé XML rozšíření Virtuemartu neumí. 

XML export Heureka a Zboží.cz

Nastavíme Vám pravidlený export zboží z eshopu přímo na Heureku nebo na Zboží, a to podle jejich požadavků a v maximálně možné míře. Oba systémy používají stejné tagy, ale ne všechny je potřeba používat.

<SHOP>
 <SHOPITEM>
  <ITEM_ID>AB123</ITEM_ID>
  <PRODUCTNAME>Nokia 5800 XpressMusic</PRODUCTNAME>
  <PRODUCT>Nokia 5800 XpressMusic + pouzdro zdarma</PRODUCT>
  <DESCRIPTION>Klasický s plným dotykovým uživatelským rozhraním</DESCRIPTION>
  <URL>http://obchod.cz/mobily/nokia-5800-xpressmusic</URL>
  <IMGURL>http://obchod.cz/mobily/nokia-5800-xpressmusic/obrazek.jpg</IMGURL>
  <IMGURL_ALTERNATIVE>http://obchod.cz/mobily/nokia-5800-xpressmusic/obrazek2.jpg</IMGURL_ALTERNATIVE>
  <VIDEO_URL>http://www.youtube.com/watch?v=KjR759oWF7w</VIDEO_URL>
  <PRICE_VAT>6000</PRICE_VAT>
  <HEUREKA_CPC>5,8</HEUREKA_CPC>
  <MANUFACTURER>NOKIA</MANUFACTURER>
  <CATEGORYTEXT>Elektronika | Mobilní telefony</CATEGORYTEXT>
  <EAN>6417182041488</EAN>
  <PRODUCTNO>RM-559394</PRODUCTNO>
  <PARAM>
   <PARAM_NAME>Barva</PARAM_NAME>
   <VAL>černá</VAL>
  </PARAM>
  <DELIVERY_DATE>2</DELIVERY_DATE>
  <DELIVERY>
   <DELIVERY_ID>CESKA_POSTA</DELIVERY_ID>
   <DELIVERY_PRICE>120</DELIVERY_PRICE>
  </DELIVERY>
  <ITEMGROUP_ID>EF789</ITEMGROUP_ID>
  <ACCESSORY>CD456</ACCESSORY>
 </SHOPITEM>
 <SHOPITEM>
 ...
 </SHOPITEM>
</SHOP>

Žádný z těchto tagů není problém zahrnout do importu. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte nás kontaktovat. Každý XML import je svým způsobem specifický, proto je každé jeho řešení individuální záležitostí a cena je různá. Hlavním kriteriérem je množství informací, které se má u zboží importovat.

Poradili jsme si i s pravidelným XML importem z velkoobchodu s pneumatikami a alu koly, kdy se aktualizuje 18 tisíc položek. Systém to bez problému zvládl.