středa, 16 leden 2013 19:16

Výchozí editor TinyMCe ve Wordpresu

Nedávno jsem bojoval s nastavením editoru TinyMCE ve Worpressu. Při každém načtení stránky a příspěvku v administraci se mi místo wysiwyg editoru vždy zobrazoval html náhled, což znamenalo po každém uložení či načtení stránky jedno zbytečně otravné kliknutí a přepnutí editoru do wysiwig módu. Musím říct, že jsem nedokázal pochopit, proč když něco funguje standardně v Joomle, to ve Wordpressu je zbytečně komplikované. Místo toho, abych toto pořešil snadnou úpravou nastavení TinyMCE skrze redakční systém, musel jsem jít a v php upravit soubor functions.php umístěný v šabloně mého webu.

První část kódu je nastavení pro výchozí zobrazení wysiwyg editoru, druhá pak upřednostňuje variantu výstupu v HTML formátu. Tato úprava platí i pro obyčejnou verzi editoru ve Wordpressu, TinyMCE je nadstavbový plugin, který toho umí několikanásobně více. Stejně jako JCE editor v Joomle, který využívá jádro TinyMCE a přidává další nadstavbu.

  1. <?php 
  2. # This sets the Visual Editor as default 
  3. add_filter( 'wp_default_editor', create_function('', 'return "tinymce";') ); 
  4. # This sets the HTML Editor as default
  5. add_filter( 'wp_default_editor', create_function('', 'return "html";') ); ?>
  6. ?>
Vladimír Vaněk

Bohaté znalosti redakčního systému Joomla uplatňuje každý den při tvorbě či úpravě Joomla webů. Virtuemart, K2, Joomleague to je jen zlomek rozšíření, které má v malíku. Ve volném čase se prohání na kole po východních Čechách...