Blog

Naším cílem je přinášet rady, triky, tipy a návody, kterak bez úhony projít nástrahami redakčních systémů, a to především našeho oblíbeného cms Joomla a jeho doplňků jako jsou Virtuemart, Joomleague a další.


 

K napsání tohoto článku mě vedla negativní zkušenost s Joomla vývojářem Andersem Wasenem, u kterého jsem koupil rozšíření Simple popup (disclaimer version). Toto rozšíření jsem potřeboval na jeden projekt, kde je potřeba od návštěvníků potvrzení, že jsou si vědomi vstupu na stránku určené pro osoby starší 18-ti let.Do googlu jsem tedy zadal frázi "Joomla disclaimer popup plugin". Vyběhlo na mě pár odkazů na rozšíření, z nichž tři splňovali kritéria na první pohled.

Nedávno jsem řešil drobný problém, který klientovi vadil. Někdo by si řekl, že to je prkotina, ale eshop virtuemart v základu neumí zobrazit jako oddělovač tisíců zobrazit mezeru. Můžete dát tečku čárku nebo jiný znak, ale mezeru vám systém po uložení nastavení odstraní. Řešení je jednoduché, přihlašte se přes phpmyadmin ke sv databázi a upravte sloupec databáze virtuemart_currencies. Zde změňte hodnotu v Set type of column "currency_thousands" z char(4) na varchar(4). Poté se vraťte do administrace a v nastavení měny jako oddělovač tisíců udělejte mezeru. Systém vám to již uloží.

čtvrtek, 29 květen 2014 14:55

Skrytí potomků ve Virtuemartu 2.0

Dost často narážím na problém, kdy nechci, aby se v eshopu Virtuemart zobrazovaly produkty jak rodiče, tak i potomci. Mám třeba tričko Tmavě modré Polo tričko, potomek je jeho varianta ve velikosti L, XL, M a S. Virtuemart se chová tak, že mi na náhledu kategorie ukáže dlaždice všech položek, tedy i potomků... To je pro zákazníky dost matoucí a pro mě nežádoucí. Jak z toho ven? Musíte si pomoci sami úpravou části kodu Virtuemartu

čtvrtek, 10 duben 2014 13:43

Captcha v Joomla formuláři Breezings Form

Jak asi víte, tak Joomla nemá ve svém základu inteligentní kontaktní firmulář, který by se dal pohodlně rozširovat o další pole k vyplnění, je potřeba tento nedostatek řešit externím rozšířením. V našme studiu používáme prověřené formulářové řešení od německého Crosstecu, a to komponentu Breezings Form. Ta umožňuje široké možnosti nastavení a dá se pomocí něj udělat jakýkoliv formulář s různými typy polí. Samozřejmostí je také captcha ochranný kod. Ten v základu občas zlobí tím, že je hůře na svém pozadí čitelný.

Virtuemart je eshopové rozšíření pro redakční systém Joomla. O překlad tohoto populární eshopové systému se stará česká komunita vývojářů a fanoušků. Kritizovat něco, co je zdarma, nebo co někdo jiný dává k dispozici zdarma se nesluší. Bohužel si sebou česká verze překladu stále táhne kárku s několika nepřesnostmi, které by mohli kohokoliv zmást, proto jsem v tomto článku vypíchnul pár věci, které v překladu Virtuemartu úplně nesedí.

Dost často se mě zákazníci ptají, jak by šlo hromadně vyřešit zobrazení položek i v nadřazených kategoriích eshopu, aniž by museli složitě produkty do všech kategorií zařazovat. Pokud máte strom kategorií, kdy ta nejzanořenější je třeba až čtvrtá nebo pátá, znamená to, že u položky musíte přiřadit všechny kategorie, jinak by se položka zobrazila až v té nejzanořenější. To by znamenalo, že by byla přístupná až na pátý proklik, což je špatně. 

pondělí, 24 únor 2014 13:08

Napadnutý web Joomla 2.5, jak to poznat

Opět se objevilo větší množství napadnutí Joomla stránek, a to i ve verzi 2.5. Útočník převzal kontrolu nad webem, nahrál do něj škodlivé soubory, dokonce nainstalované jako moduly. Tento kód pak použil pro zesílání tisíce škodlivých mailů. Hosting na Wedosu tuto aktivitu ihned zaznamenal a napadnému webu odstavil funkci mail, takže již nemohl dále odesílat spam. 

pondělí, 17 červen 2013 15:45

Tipy a triky pro získání zpětných odkazů

Po delší době se mi do ruky dostala zajímavá publikace Michala Kubíčka, který se věnujě optimalizaci stránek pro vyhledávače od roku 2003, kdy přišel po několika letech spolupráce o důležitého klienta. Zakázku získala konkurenční firma, která dokázala klienta přesvědčit, že vytvoří „lepší stránky, které se budou ve vyhledávačích objevovat na prvních místech".

pátek, 03 květen 2013 10:27

Svatební fotograf Pardubice

svatební fotografNajít dnes spolehlivého fotografa pro vlastní svatbu není jen tak. Z vlastní zkušenosti musím říct, že i když se s někým domluvíte, může Vás "vypéct", jako se to stala mě.  Měsíc před svatbou mi fotografka sdělila, že z vážných rodinných důvodů nemůže naši svatbu fotografovat. Jaké bylo nemilé překvapení, když se mi doneslo, že fotografka dostala nabídku ve stejném termínu fotit svatbu jedné celebrity z řad modelek.

Německá značka Asa Selection je známá svou ucelenou řadu bytových doplňků z keramiky. Za zmínku stojí především široký výběr kameninových a keramických váz či keramických květináčů všech rozměrů. Keramické doplňky ASA Selection však nejsou pouze vázy a květináče, mezi hlavní sortiment patří také jídelní servisy a soupravy, kde si může zákazník vybrat z nejrůznějších tvarů a velikostí od talířů, misek, hrníčků až po šálky na čaj či kávu.

Nedávno jsem řešil problémy klientů, kteří se na mě obrátili, jelikož jejich joomla stránky (verze 1.5) byly napadeny hackery. Pokud nepodceníte pravidelnou aktualizaci webu, nemělo by se nic dramatického stát. Ovšem pokud tuto neoblíbenou činnost vypouštíte, může se Vám lehce stát, že kontrolu nad stránkami převezme někdo jiný.

Ekologické mycí stoly představují novinku v oblasti nakládání s odpadem v lehkých průmyslových provozech a autodílnách. Mycí stůl očistí díly bez rozpouštědel a způsobem šetrným k obsluze i k životnímu prostředí. Využívá přirozené regenerace k zajištění účinného a ekonomického odmašťování dílů.

úterý, 26 březen 2013 12:39

Nová půjčovna dodávek v Pardubicích

wicklow-banner

Rezervace na tel. 608 139 757

Pokud jste z Pardubic nebo z okolí a potřebujete si půjčit dodávku, pak navštivte stránky autopůjčovny Wicklow. Tato nová společnost nabízí mimo jiné své služby v oblasti autodopravy a půjčování osobních vozidel. K dispozici mají ve svém vozovém parku k dlouhodobému pronájmu či krátkodobému vypůjčení 2 dodávky a 2 osobní vozidla. 

Strana 1 z 3